úterý 24. září 2013

Zažít město jinak

V sobotu jsme se vypravili zažít město jinak. Pro nás byl vůbec zážitek zažít město jinak než každodenním shonem jako klidnou procházku, protože na ty se už bohužel v poslední době nějak moc nevydáváme, ale samozřejmě, že padly všechny ty "povinné" zastávky, jako je třeba Smetaňák bez aut, i s panelovou diskuzí. Jsme vzorní hipsteři.
 
Nej-jinačejší ale pro mě byla návštěva Colloredo-Mansfeldského paláce, kam jsme zapadli před Karlovým mostem. Návštěvu dokonale opraveně-neopraveného paláce doporučuji všem.
 
Omluvte neumělou mobilní foto-dokumentaci. I když vlastně ne. Je taková správně nesmělá, stejně jako ten palác, plná prazvláštního přetaženého světla. Urputně přesné a vyladěné fotky by mu sebraly duši. Duši té noblesní ošuntělosti a brutálních socialistických zásahů, vypínačů v tapetách a odřených rámů zašedlých zrcadel a stále funkčních, staletých zlacených kliček na oknech...          
 


Alkovna - kdysi ložnice - před desetiletími vzorná kancelář ČSAV, dnes opět prázdný prostor pro fantazie.


Pokojík s výhledem na obě strany ulice. Zná ho každý, kdo kdy šel třeba na Karlův most. Na druhé straně pokoj hledí na Klementinum. A narodila se a vyrostla tady Bára Basiková.


A tady se, mimochodem, natáčel prý Formanův Amadeus. Jak říkám, zajděte si tam.
Žádné komentáře:

Okomentovat