pondělí 30. září 2013

Pro voyaery II.: 60 bytů s hádankou. Ty... jiné

Sonda do hlubin panelákových duší pokračuje. tentokrát to jsou byty, kterých se dost možná budete bát. Já se bojím. Značka: náměty na horor.

1: Bezkonkurenčně nejzámečtější interiér v celé publikaci. Má to grády: polystyrénový kazetový strop, baldachýny z polyesteru, papírové tapety, zlatý telefon a krajinky. Jedenáct smetišťáků z deseti.    


2: Nevím, jak se lidé do té sedačky dostávají. Vždyť tam není přes to koženkové křeslo ani k hnutí! Zalehnout a zhebnout. Kazetový strop v provedení de luxe.


 
3: Psychedelické vzory, kino sezení style. 

4: Velcí milovníci přísného tvarosloví a shody přísudku s podmětem. Okna ve stejné úpravě jako stěna. Tzv. zarovnání do rakve. Zaplaťpánbůh, že to ta oranžová voživuje.5: Cirkus bude! Odpolední představení vyhrazeno pro fajnšmekry. Tady jsem plná rozporů, zda to sem zařadit, protože tohle je tvořeno s láskou. Fakt. 
6: Velká stěna, kazetové stropy... má to všechno. Ale je to kupodivu světlé (ani jsem vám sem nefotila ty zástupy černočerných černokněžnických sedaček a stěn...) a má to něco, co jsem v jiných bytech neviděla ani v této publikaci a obecně se to příliš nevidí: obří mražák přímo v obýváku! Tak co, tak už se bojíte :)?


 
Všichni tihle lidé bydlí v paneláku:
 
1: Sekretářka (57 let) s manželem (dlaždič, 58 let), bydlí zde 29 let
2: Důchodkyně, pracovala jako sekretářka (66 let), bydlí zde 30 let
3: Pečovatelka, aktuálně nezaměstnaná (33 let) s manželem údržbářem, aktuálně nezaměstnaným (40 let a jedním děckem (13 let). V bytě bydlí 2 roky.
4: Sekretářka (31 let) s manželem autozámečníkem (38 let) a dítětem (7 let). Žijí zde 7 let.
5: Prodavačka, matka samoživitelka (33 let). 4 děti: 5, 11, 12, 15 let. Žijí zde jeden rok.   
6: Manželé z Konga. Žena je v domácnosti (35), muž elektrikář (39). Žijí zde s 5 dětmi: 2, 4, 6, 7, 13.  
 
Taky jste našli odpovědi na spoustu otázek? Třeba že paní z obrázků č.2 je jedno, že se dozadu do pohovky nedá dobře dostat, protože v bytě žije jen sama? Že asi hodně času tráví v bytě č. 3 u televize a tak jim kino posezení náramně vyhovuje? A další příběhy netřeba popisovat... nechávám na vás a vaší bujné fantazii. V paneláku to vře :)!
 
Příště se ještě těšte na byty, které nějak zvláštně vystupují z řady.


4 komentáře:

 1. Ten papundeklový zámek je náhodou super! :-) Nad příběhy nemám odvahu se zamyslet - je krátce po půlnoci a nerada bych, aby se mi v noci zdálo o obyvatelích čísla 6. (hlavně o tom, co mají v mrazáku zvíci člověka...). Skvělý příspěvek, těším se na další díl!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc :) Ten poslední díl nebude tak strašidelný... protože na ten rodinný mražák jen tak něco nemá... sedí/leží tam všichni kolem stolu... jejda :)!

   Vymazat
 2. Na to lze říci jen: Uaaaa!!!:-D (P.S.: Strašně moc bych chtěla projít byty sousedů u nás v baráku od přízemí až po osmé patro:-)). P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chacha :)))) Já možná teda radši všechny byty ne-e :)

   Vymazat