středa 4. září 2013

Festivalová inspirace pro ospalý Barrandov

Není to tak dávno, kdy jsem vás vybízela k bratrské výpomoci a přispění na košický projekt Památníku lidové architektury. Pokud jste na Hithitu přispěli, tak jste už jistě zaznamenali, že "cirkus bude" a všechno se chystá na slavnostní otevření. Věnují se tomu už i zahraniční média - viz dnešní článek na iDnes.cz :)

 
Video s panem Štolfem, Čehúnem jak poleno, z Kutné Hory, si určitě poslechněte. Je to moc milý pán, myslím, že ho to asi i docela těšilo, popovídat si o projektu na kameru. A taky to dokazuje, že o peníze jde vždy až v první řadě. A trochu mi je teda líto, že se tam "nahoru" asi nikdy nepodívám.
 
Zaujalo mě, jaký že to v Košicích mají na podzim festival. Naše sídliská. Spousta věcí aktivit a akcí, které tam během pár zářijových dní proběhnou, mi přijdou inspirativní... Workshop sázení  a pěstování jabloní, soutěž o nejkrásnější předzahrádku a balkon. Otevření komunitní zahrady, vydání mapky s popisky sídlištních soch a uměleckých děl. Pop-up shop se sídlištními suvenýry, průvodcovaná městská turistika, výstava kutilských sbírek "V každé domácnosti", historických materiálů o výstavbě sídliště nebo fotosoutěž snímků ze života sídliště. Safra, nezaspali jsme na Barrandově nějak :)?     
 
 
 (fotografie z minulých ročníků soutěže o nejkrásnější předzahrádku a balkon: zdroj)
   

Žádné komentáře:

Okomentovat