úterý 16. července 2013

Mýdlem provoněná

Tenhle skvost jsem objevila díky Míše Hečkové z Plechárny. "V tom Bruselu" holt nakonec dokáží z veřejných financí udělat bombasticky i takovou věc, jako je projekt sociálního bydlení.

 
 
Z bývalé továrny na mýdlo Savonnerie Heymans, která fungovala už od sedmnáctého století a na začátku devadesátých let zela prázdnotou, vykouzlilo studio MDW skvělých 42 bytů v devíti domech.


Komplexu neodepřeli ani hvězdný pel tak populárního industriálního a loftového stylu. Původní tovární komín dnes odvětrává garáže, panely ze skladiště jsou letní stinnou pergolou. Všechny domy jsou nízkoenergetické, ne-li pasivní. Jak přirozené.


Antracitové panely, dřevo, které ošlehá vítr a déšť, kov a sklo. 

 
Celá paráda vyšla na docela dost těch veřejných peněz. Celkem 11milionů eur, což mi pohotový konvertor přepočítal podle dnešního kurzu na 286 220 005,04 Kč. Architektonická ocenění komplex sbírá jednu za druhou, lepí se na něj jak na mucholapku. Studio zaslouženě jásá. Že i sídliště může vypadat hezky. My zatím můžeme nasávat inspiraci a nápady, ty nám naservírovali na stříbrném podnose zadarmo.
Tady se můžete podívat, jak kámen vypadal, než z něj hoši z MDW vybrousili klenot.

Žádné komentáře:

Okomentovat