středa 26. června 2013

2017

Minulý post byl tak trochu z minulosti, maximálně z přítomnosti. Teď šup do roku 2017.

Za čtyři roky se dá stihnout mraky věcí. Vzletných, jako třeba vystudovat bakaláře na vysoké škole, odvést novorozence do školky nebo si udělat advokátské zkoušky; banálních, jako skoro patnáct set krát usnout a zase se probudit, jet na osm dovolených nebo čtyřikrát oslavit první máj líbáním pod třešní.
    
Na Barrandově za čtyři roky stihneme postavit krásný nový kostel (snad!). Trochu jsem to téma šimrala už tady nebo tady.

 
 
Kde? V Grussově ulici, na místě bývalého misijního střediska, odporné boudy, která byla o letních prázdninách před pěti lety stržena. Bouda po dělnících, kteří sídliště budovali byla už vskutku vysloužilá, ale dnes se lze už jen dohadovat, proč to tehdejší radnice tak fofrem a bez udání důvodů bourala (podívejte se na stále ještě běžící, dnes už historické stránky střediska, jak z toho bylo samo zmatené).   
 
 
 
Od koho: od Jakuba Žišky a Pavla Šmelahause. Kostel je tak trochu NN (nenadchne/neurazí). To mě trochu mrzí, čekala jsem malinko "wau" efekt, ne okázalý a zbytečný, ale takový ten osobní povzdech, jako žejo, tohle se povedlo. Nějak se nedostavil. Přitom ale všechny parametry zadání jistě splňuje, ale bez mrskání přiznávám, že můj favorit to není. Na můj vkus se moc uzavírá a izoluje do sebe, odděluje od okolí a parku. Třeba je to jen teď u modelu a v mé hlavě, výsledek se může dostavit zcela jiný. S Žiškovou prací ale ladí a sedí do ní. Jsou to jednoduché, soudobé, celkem pěkné práce. Každý, kdo kdy projížděl přípražskou Zelenčí zná budovu USSpa, na webu prezentuje i některé další pěkné věci, třeba přestavbu chaty na rodinný domek. Ale zpátky do kostela: 


Takhle bude vypadat půdorysně (nafukujte :)). Na impro-setkání se jelo minulou neděli bez zdí a i když to mám bohužel jen zprostředkované, myslím, že i tak to je skvělý start...Krátké video z "nové" sídlištní atmosféry...


A jak vypadaly další projekty?

U některých je to pro změnu "uf" efekt. Ale zase naprosto cením tu píli a entuziasmus a vlastně smekám. Autorem je pan Luděk Kučera ze Slivence.

 
 
 
 
 
 
 
Mimo jiné se účastnilo i studio Headhand, kteří by si to v případě výhry skoro mohli dát jako specializaci: sídliště.

 
A můj favorit: Vizuálně jednoznačně tento (omluvte prosím kvalitu obrázky vyšmiknutého jen z videa...). Podrobnosti bohužel o tomhle svatostánku nemám, ale jak je budu mít, pro sebe si je nenechám.
 

 
 

Žádné komentáře:

Okomentovat