středa 3. dubna 2013

Má to na krku, na triku, pod hlavou.

Betonově něžné pohlazení se zdá býti vydatnou inspirací. Sídliště nabízí celý vějíř možností (z duše nenávidím tuhle frázi), jak ho zobrazit. Jednoduše mě zajímalo, jak se s panely popasovali kreativní "dušičky"(stejné jako předchozí) na Fleru a podobných webech. Původně jsem si myslela, že trumfy zase budou držet v rukou Slováci, ale krutě jsem se spletla! Minimálně podle porovnání nabídek na Fleru a Sashe, webu, který se sám nazývá jeho slovenskou sestřičkou. Vyzobala jsem pár perliček.


U Slováků je jednoznačná paneláková královna NoToTho. Dělá hlavně potištěné kabely, taky nějaké odznáčky. Má báječnou sídlištní prezentaci a úplně identicky to pak pouští i na českém webu. Fotky zde

To na české straně se tvůrci nečekaně odvázali víc. Těch technik! Takže začneme pěkně popořádku.

Kdo by se chtěl sídlištěm ozdobit, může si vybrat, zda zvolí triko, sukni, brož, náhrdelník nebo náušnice!! A více! (Poslední jmenované jsou podle prodejců - bohužel - aktuálně vyprodané. Nějaká straka hýřivá před vámi už byla rychlejší.) Jinak popisky zboží, ke kterým se u zdrojů fotek prokliknete, jsou, jak se sami jistě přesvědčíte, naprosto vyčerpávající.


http://www.fler.cz/zbozi/panelaky-modre-panske-tricko-1516199

http://www.fler.cz/zbozi/back-to-the-roots-sukne-3125406
http://www.fler.cz/zbozi/the-city-3595685
 http://www.fler.cz/unakit
http://www.fler.cz/unakit

Prodejce unakit jede i v olejomalbě. K dostání je rozbřesk i soumrak nad sídlákem. Dál jsou od jiných autorů samozřejmě k dostání i ártové fotografie, podobně jako u sousedů na webu. Buďto depka v monochromatice, nebo barvičky v barvičkách.

Skutečná inspirace ale po špičkách přichází s obrazem, co je ve slevě a byl před třemi lety v Minoru na výstavě. Cituji: "V 8. patře bydlí paní Blažková, co právě zadělává na buchty s mákem. Má z té výšky celé sídliště pěkně pod palcem a vidí dobře, kde se co děje. Pan Blažek v obýváku u telky pročítá denní tisk." ... "V šedé dálce pak plasticky naznačeny další panelové domy. Činžák po levé straně má skleněná a zrcadlová okna. Některá z nich jsou průhledná i skrz obraz, průřezy v desce. Celý sloupec oken u okenního rámu v noci svítí, protože ve skle je fosforová barva. Obraz je doplněn perokresbou s popelnicemi, které nesmí chybět na žádném pořádném sídlišti." Svítí! Fosforově! A pak že je sídliště nudné a pro šedé myši... pozn.: autorka textu se nutně neztotožňuje s estetikou prezentovaných výtvorů. To jen aby bylo při středě jasno. 
Koupíte si ho? Kam si ho pověsíte? Dejte vědět...

Žádné komentáře:

Okomentovat