pondělí 16. dubna 2012

Nábytek roku 2012

 

Zítra se otevřou brány milánského veletrhu Salone Internazionale del Mobile, což je vždy zásadní událost roku. Letos je to už 51. ročník. Dřív než bude milánské šílenství odstartované, byla by ostuda neznat český Nábytek roku, který vyhlašuje Asociace českých nábytkářů.  

Hlavní cenu vyhrálo křeslo Vespera od Jiřího Pelcla pro Dýhy Večeřa a spol.

Komise ještě navíc vyhlásila pětici výrobků, které považuje za mimořádně zdařilé.

Tady bodoval hned ve dvou případech královéhradecký Polstrin. Jednak s postelí Auxó od Barbory Ditrychové a podruhé s ušákem Snug Chair, který navrhl i výherce hlavní ceny, Jiří Pelcl.Další oceněné křeslo, také ušák, je z dílny Reného Šulce a mminterier. Jmenuje se Fuga.  


Cenu za kuchyň Mystic od Karla Nedbala získali Nadop z Ořechova a za soubor stolu a židle Cetus od Petra Šebela Situs furniture. Myslím, že by dost dobře mohli fungovat i dohromady.Mě ale maximálně zaujala rozkládací pohovka Quickstep od Aleše Bartáka pro Form.Je možné ji rozložit dvěma způsoby: tak, aby vznikla sedačka s prostorem pod nohy a nebo překlopením horní části celé vznikne plnohodnotné lůžko. Přitom může mít subtilní podnoží, krásné současné tvary. Ani cena není nijak závratná, podle internetových ceníků začínají okolo 20 tisíc korun bez DPH. Do panelákových minipokojíčků jako dělaná. Prostě jsem se vážně nadchla.

Žádné komentáře:

Okomentovat