čtvrtek 19. dubna 2012

Ulice, ovečka, nebo hnízdo?

Hledela jsem nejrůznější policové kompozice. Oproti masivním a těžkopádným bytovým stěnám jsou variabilní, odlehčené a nemusí se, ba přímo se nechce, je přistavovat ke zdi! Nejlépe vyniknou v prostoru, kde mohou sloužit i jako dělící příčky. Kromě toho takový kus nábytku určitě vzbudí pozornost. Knihy, audiovizuální přístroje, dekorace i rostliny se v nich vystavují na odiv.


 Jako jeden kus z ebenového dřeva v černě lakovaných kovových rámech je vyrobená police Downtown od Rodericka Vose pro Linteloo. Je inspirována zlatou érou amerického art deca, klasickou stavbou Victor Hotel in Miami. Soukromý mrakodrap vzpomínek.


Sestrey Sara a Anna Larssonovy ze studia A2 dopřály každému domů Ulici. Jejich policový systém Street z bíle lakované oceli je maximálně variabilní - do domečků o různé výšce si můžete ukládat knihy, schovávat oblíbené poklady a dámy se vší samozřejmostí do nábytku zabudovaly i samozavlažovací květináče. 
Podobné domečky, kde ale hraje prim dřevo, navrhl už v roce 2008 dánský designér Thomas Bentzen.

Z kovu je pouze střecha, která ale může hrát všemi barvami.

 

Obyčejným a klasickým policovým hnízdem je police vyráběná z exotických dřev od TemaHome.

Totálně jiná je kartónová ovečka od australské firmy Karton. Zn. vhodná na Žižkov i do Beskyd. Vtipné na ní je, že byla vyrobená u sousedů, v Německu. Takže letecky tam, sem, 21. století.


Jestli se vám papírová "barva" nehodí do interiéru, existuje i bílá varianta.

Žádné komentáře:

Okomentovat